Jaka wędka do lekkiego spinningu

Nie będąc fanem wędkarstwa z pewnością myślisz, że to nudne zajęcie. Najczęściej kojarzysz starszych panów przesiadujących godzinami nad jeziorami, gdzie ich wędki usytuowane są nieco dalej. Nic bardziej mylnego. Wędkarstwo może przysporzyć nam niemałą dawkę adrenaliny. Będąc fanem lekkiego spinningu możemy na własnej skórze poczuć ciarki z emocji. Tutaj ważny jest wybór odpowiedniego sprzętu. Aby zakupić odpowiedni kij musimy zadać sobie kilka podstawowych pytań. Po pierwsze – jakie ryby chcemy łowić? Mimo wszystko mamy utaj do wyboru trzy najpopularniejsze odpowiedzi jakimi są: okoń, szczupak, sandacz.

Jaka wędka do lekkiego spinningu

Kolejna jeszcze ważniejsze kwestia dotyczy tego w jakich warunkach chcemy je łowić. Chodzi tu głównie o to czy łowimy ryby z łodzi, a może w brzegu? Na rzeczy czy na jeziorze? Odpowiedzi na te pytania już bardzo przybliżą nas do zakupu odpowiedniego sprzętu. Tak naprawdę wybór jest przeogromny. Na rynku jest mnóstwo sprzętu, jednak nie każdy wart jest naszej uwagi. To co warto od razu zaznaczyć, że fakt, aby nie kupować zbyt taniego sprzętu. Oczywiście możemy kupić ten za kilkadziesiąt złotych, ale musimy pamiętać, że nasza przygoda może skończyć się jeszcze szybciej niż owy zakup. Owe wędki często wykonane są wtedy z kiepskich materiałów przez co szybciej ulegają zniszczeniu. W większości przypadkach nie jest to nasza wina. Jeśli mielibyśmy wypisać krótką charakterystykę odpowiedniej wędki to brzmiałaby ona następująco: niewielka waga (poniżej 200 g), ciężar wyrzutowy wędziska powinien mieścić się w granicach 5-25 g. Ważna jest również długość wędki, a ta jest uzależniona od warunków łowienia: łowiąc ryby z brzegu powinniśmy kupić wędkę mierzącą do 3 m, natomiast łowiąc ryby z łodzi długość wędki powinna wynosić od 2 do 2,4 m. Wiadomym jest, że są to jedynie dane, którymi powinniśmy się kierować przy zakupie odpowiedniej wędki.

Co innego są ceny. Mimo wszystko osoby, które nie posiadają zbyt dużego budżetu na tą inwestycję mogą zakupić odpowiednią wędkę już do 250 złotych. Oczywiście najlepsze wędki oscylują w granicach 500 złotych, ale znajdziemy również takie po ponad tysiąc złotych. Największa popularnością cieszy się tu marka Dragon.