Czym jest ABT, TBC czy Magic Bar

Coraz więcej osób decyduje się w końcu wziąć za siebie i wykupić karnet na siłownię czy fitness. Niestety często patrząc na ich ofertę, a właściwie skróty nazw planów ćwiczeniowych podchodzimy do tego dosyć nieśmiało i się wycofujemy. Owszem, trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach mamy wiele programów, które mają na celu zrzucanie naszych zbędnych kilogramów, a jednocześnie wyrzeźbienie sylwetki. Dlaczego więc mamy do czynienia z tak dużą liczbą nieznanych nam skrótów? Przede wszystkim dlatego, że niektóre z nich są ukierunkowane na dane partie ciała. Dzisiaj wiele osób chce zadbać tylko o swoje pośladki czy brzuch.

Czym jest ABT, TBC czy Magic Bar

Dlatego też mamy do czynienia z takimi programami jak ABT, TBC czy Magic Bar. Będąc w jednym z wielu klubów z pewnością natkniemy się na trening TBC. To skrót z języka angielskiego – „total body conditioning”. Zatem jak z samej nazwy wynika mamy tutaj do czynienia z treningiem ogólnorozwojowym. Jego celem jest wzmocnienie naszej kondycji, a także pobudzenie wszystkich mięśni. Zatem jest to trening idealny dla osób, które jednocześnie myślą o utracie wagi i poprawie swojej kondycji. Dzięki nim również wzmacniamy nasze mięśnie. Kolejny program ABT – z języka angielskiego „abdominal, buttocks, thighs”. Tłumacząc na język polski oznacza to „brzuch, pośladki, uda”. Nie trzeba chyba wspominać, że są one najbardziej lubiane przez kobiety. Dzięki temu planu ćwiczeniowemu jesteśmy w stanie zrzucić z tych partii ciała zbędny tłuszcz.

Następnie mamy dosyć magiczną nazwę, czyli „Magic Bar”. W tym wypadku mamy do czynienia z ćwiczeniami ze sztangą. Głównie skupiamy się na ramionach, nogach, brzuchu i grzbiecie. Warto jednak zaznaczyć, że te ćwiczenia nie mają na celu budowania potężnej muskulatury.