Aktywna mama czy ćwiczyć czy nie

Dziecko to niebywałe szczęście w każdej rodzinie. W tym czasie najwięcej pracy ma z pewnością mama, która przez to zapomina o sobie. A w końcu każdy z nas potrzebuje nieco czasu dla siebie. Jednak mając małe dziecko jest to trudne – nieprzespane noce, mnóstwo dodatkowych obowiązków. Warto jednak znaleźć choć pół godziny dziennie ma ćwiczenia, które można wykonywać w domu. Dzięki temu każda mama nie tylko zadba o powrót do dawnej figury, ale również poprawi swoje samopoczucie. Po narodzinach dziecka musimy pamiętać, że nasz organizm nie może od razu bardzo intensywnych ćwiczeń.

Aktywna mama czy ćwiczyć czy nie

Ale to nie jest usprawiedliwieniem, aby w ogóle zrezygnować z ruchu. Aby ćwiczyć w domu musimy pamiętać o odpowiednim stroju – koszulka, spodenki, a także obuwie, które chronią nas przed kontuzjami. Do tego warto zainwestować w matę do ćwiczeń. Oczywiście możemy jeszcze kupić lekkie hantle czy gumy do ćwiczeń, ale już nawet butelka wody to już pewny obciążenie. Jakie wykonywać ćwiczenia? Warto skorzystać z płyt DVD, na których to coraz więcej trenerów układa ciekawe zestawy ćwiczeń. Jeśli nie chcemy na to wydawać pieniędzy to podobne filmiki możemy znaleźć w Internecie – korzystanie z nich nas nic nie kosztuje. Pamiętajmy, że nie musimy wykonywać wszystkich ćwiczeń. Możemy na początku odpuścić sobie kilka powtórzeń. Z biegiem czasu z pewnością będziemy zwiększać intensywność ćwiczeń. Jeśli nie chcemy ćwiczyć w domu warto wyjść na spacer z dzieckiem. Te z pewnością zaleci nam lekarz. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu dobrze zrobi także naszemu maluchowi.

Warto zwrócić na ten rodzaj aktywności nieco więcej uwagi. Najpierw oczywiście zacznijmy od dość powolnych spacerów, które następnie powinny być intensywnym marszem. Uważa się, że spokojnie można w tym czasie zrobić ok. 10 tysięcy kroków. Warto zatem zabrać ze sobą krokomierz, które kosztuje kilkanaście złotych, ale i bez niego można dać sobie radę. Taki spacer będzie idealny dla naszego zdrowia i figury, ale również dla naszego dziecka, które zostanie dotlenione i będzie bardziej odporne na infekcje.