Ćwiczenia ze sztangami dla kobiet

Panie często decydując się na zakup karnetu na siłownie uważają, że mało jest tam urządzeń, które są dla nich przeznaczone. Patrząc na sztangi i inne tego typu przyrządów przypisują je tylko dla mężczyzn. To błąd! Kobiety również powinny na nich ćwiczyć! To co zniechęca płeć piękną od ćwiczeń ze sztangami to myśl, że dzięki nim rozrosną się nasze mięśnie do niebotycznych i wręcz śmiesznych rozmiarów. Nie należy się tego obawiać, ponieważ ćwiczenia ze sztangami dla kobiet są zupełnie inaczej zorganizowane. Przede wszystkim możemy tutaj mówić o mniejszych ciężarach. Wiadomym jest, że kobiety nie będą ćwikały takich ciężarów jak panowie.

Ćwiczenia ze sztangami dla kobiet

Poza tym warto zwrócić również uwagę na nasze hormony, w tym wypadku na testosteron. Panie posiadają go o wiele mniej od panów, dlatego też nie ma mowy o bardzo widocznej masie mięśniowej. Co dają ćwiczenia ze sztangami dla pań? Przede wszystkim możemy w tym wypadku zaangażować wiele mięśni jednocześnie. A dzięki temu nasze ciało zostanie w końcu idealnie wyrzeźbione. Takie ćwiczenia pozwalają również na przyspieszenie przemiany materii, zatem szybciej spalamy naszą tkankę tłuszczową. Jakie ćwiczenia są godne uwagi? Oczywiście nie należy zupełnie rezygnować z tych wykonywanych na maszynach. Mimo wszystko w tym przypadku zaleca się wykonywanie ćwiczeń z wolnym obciążeniem. Zatem możemy wybrać sztangę, ale również hantle czy piłki lekarskie. Pamiętajmy przy tym wszystkim, aby nie zabierać się od razu za najcięższe obciążenie.

Lepiej by było mniejsze, a za to zwiększymy liczbę powtórzeń. I jeśli chcesz zadbać o swój biust i go unieść wypróbuj wyciskanie na ławeczce, jeśli zależy Ci na zgrabnych pośladkach wykonaj przysiady z obciążeniem. Jeśli znajdziesz odpowiedni plan ćwiczeń, bądź zdecydujesz się na personalnego trenera to zauważysz, że ćwiczenia ze sztangami odniosą większe korzyści niż trening aerobowy! Jedno jest pewne – nie bójmy się ciężarów! Panie również mogą je włączyć do swojego planu ćwiczeń. Dbamy nie tylko o naszą idealnie wyrzeźbioną sylwetkę, ale również chronimy nasze stawy czy wzmacniamy mięśnie.