Zagraj w Sims twórz własny świat

The Sims to gra w której w pewnym sensie będziemy zarządzali życiem wirtualnych postaci.

Gra oczywiście przypomina życie, czy li będziemy kupowali dom, chodzili do pracy. Bardzo rozbudowany system decyzyjny sprawia że gracze spędzają wiele godzin grając w Sims. Obecnie dostępnych jest wiele części gry, jedną z najciekawszych odsłon była gra The Sims 3. The Sims to życie, a żeby żyć, musisz zarabiać pieniądze. Powinieneś mądrze wybrać swoją karierę, trzeba wybrać sobie pracę. W zależności od pracy będziemy otrzymywali odpowiednie wynagrodzenie. Ścieżkę jaką obierzemy na początku będzie miała odzwierciedlenie w całej grze, dlatego też trzeba wybierać mądrze. W pewnym momencie Sim będzie miał wyskakujące życzenie. Te życzenia mogą się różnić w zależności od cech, które mają inni Simowie. Niektóre życzenia mogą obejmować znalezienie pracy, awans w pracy i tak dalej. Zagraj w Sims twórz własny świat

W zależności od sytuacji mogą być one łatwe lub trudne do wykonania.

Każde życzenie ma swoją własną liczbę punktów szczęścia życiowego. W przypadku tego rodzaju gier mogą występować także różnego rodzaju wydarzenia losowe, przykładowo mogą zdarzać się pożary, tak jak w realnym świecie tak i w Simach wiele rzeczy może ulec spaleniu i zniszczeniu. Może to nawet doprowadzić do śmierci naszego Sima, aby temu zapobiec, możemy zamontować pożarowy za jedyne 100 simoleonów. Te małe gadżety automatycznie wezmą straż pożarną, a kiedy przyjdą strażacy, natychmiast ugasi płomienie.
Mogą także odwiedzić nas włamywaczem przychodzą tylko w nocy i tylko raz na jakiś czas. Włamują się do drzwi i zaczynają rozkradać nasz dobytek. Aby temu zapobiec, kup alarm włamaniowy za 895 simoleonów. Jest to nie mały wydatek, ale warty inwestycji naszych pieniędzy. Alarm automatycznie głośno zawyje i powiadomi policję. Gdy policja przyjedzie na miejsce zdarzenia, zacznie bić włamywacza. Jeśli policjant wygra, aresztuje włamywacza, a skradzione rzeczy znajdą się w ekwipunku rodziny. Jeśli jednak policjant przegra, a włamywacz już coś ukradł, możesz pożegnać się z dobytkiem. Jak widać gra SIMS 3 to bardzo realistyczna gra, która może symulować wiele zdarzeń z prawdziwego życia.