Miś z imieniem – Pierwszy przyjaciel bobasa

Większa część osób dorosłych doskonale pamięta swoich pluszowych przyjaciół z dzieciństwa. Ba! Nawet niektórzy mają jeszcze swoje przytulanki, które spoczywają bezpieczne w kartonie z pamiątką lub też dumnie prężą się na półkach.

Większa część osób dorosłych doskonale pamięta swoich pluszowych przyjaciół z dzieciństwa. Ba! Nawet niektórzy mają jeszcze swoje przytulanki, które spoczywają bezpieczne w kartonie z pamiątką lub też dumnie prężą się na półkach. Tego typu pluszaki miały ogromne znaczenie dla nich. Pluszowe przytulanki potrzebne są maluchowi. Nie można z nich rezygnować.

Najlepszy przyjaciel dla dziecka

Kim jest pluszowy miś? Przyjacielem, którego można ze sobą wszędzie zabrać. Towarzyszem, który jest powiernikiem dziecięcych tajemnic (tak, nawet maluchy je mają!). Jak sama nazwa wskazuje – przytulanka służy do tego, aby móc się do niej przytulić, wtedy kiedy jest źle. Można ją zabrać na pierwszy dzień do żłobka/przedszkola. Bez mamy i taty będzie ciężko, ale te trudne chwile osłodzi pluszowy przyjaciel, który będzie wspierał małe dziecko.

Maskotki – przytulanki pomagają wyzbyć się negatywnych emocji. Przez wielu kojarzone jako substytut rodzica, który nie zawsze może swoim dzieciom towarzyszyć.

Pluszak będzie towarzyszył podczas zasypiania. Zawsze będzie obecny podczas pobudek. Dziecko zadba, aby pluszowy przyjaciel uczestniczył w wielu zabawach, które będzie miał w planie. Najwierniejszy towarzysz, który będzie ogromnym wsparciem mentalnym. W przyszłości będzie to miłe wspomnienie dzieciństwa. Tak jak dla wielu obecnych dorosłych ich już nieco wysłużone maskotki.

Pluszak nauczyciel

Może ciężko sobie to wyobrazić, ale ulubiony pluszak jest również doskonałym…nauczycielem. To właśnie dzięki niemu maluch uczy się okazywać czułość, troskę, empatię, zrozumienie. Dbałość o pluszowego przyjaciela przenosi się potem także na drugiego człowieka. Przytulanka pozwala nawiązać pierwszą poważną przyjacielską relację, która można mieć nadzieję, że utrzyma się na długo.

To dobry moment dla rodzica, który chciałby pokazać swojemu dziecku, że o drugą istotę należy dbać. Również, jeżeli ma się na myśli pluszaka. Jeżeli maluch usilnie namawia swoich rodziców np. na kupno zwierzaka, w pierwszej kolejności może pokazać swojemu rodzicowi, że umie perfekcyjnie zadbać o swojego misia pluszowego.

Tego rodzaju zabawki świetnie wpływają na kreatywność. Na jej rozwój, który zaprocentuje w przyszłości.

Jaki pluszak dla dziecka?

Tak naprawdę to maluch powinien zdecydować o tym, jaka przytulanka będzie dla niego najlepsza. Aczkolwiek, miś z imieniem może być doskonałą propozycją na prezent, np. na pierwsze urodziny. Równie dobrze może to być doskonały prezent na Boże Narodzenie, na Dzień Dziecka. Sama okazja nie jest ważna. Najważniejsze są intencje płynące prosto z serca.

Nie można zapominać o tym, że przytulanka w pierwszej kolejności powinna bezpieczna. Co należy przez to rozumieć? Nie może zawierać ona żadnych plastikowych elementów. Istnieje bowiem ryzyko ich połknięcia przez małe dziecko.

Jaka forma pluszaka jest akceptowalna? To już zależy od dziecka i jego upodobań. Może to być klasyczny miś, ale może to być również inny pluszak. Powinien on być przyjemny w dotyku. Dzieci kochają przytulać się do pluszowych materiałów, kojarzących się im z czymś przyjemnym. Nie można również zapomnieć o tym, że całość musi być także bezpieczna dla skóry malucha. Jest ona bowiem wrażliwa. Rodzic nie chciałby, aby skóra jego malucha została obsypana przez wysypkę po wesołych zabawach z ukochaną przytulanką.

Personalizowany prezent na lata

Miś z imieniem to jedna z najlepszych  propozycji. To pluszak, który będzie towarzyszył przez wiele lat. Nawet w wieku młodzieńczym, w okresie dorastania. Tak, nawet wtedy ukochana przytulanka będzie czymś, z czego nikt nie będzie chciał zrezygnować.

To prezent, który podarowany jest prosto z serca od bliskiej osoby. Miś z imieniem, czy też inna przytulanka to najlepsze wspomnienie z dzieciństwa.

Należy znaleźć odpowiedniego wykonawcę takich pluszaków. Takiego, który znajdzie dobrą propozycję dla małej dziewczynki, a także dla chłopca. Wykonany z wysokiej jakości bezpiecznych materiałów, sprawi wielką radość małym dzieciom. Lekki i przyjemny w dotyku będzie towarzyszył dziecku w najważniejszych chwilach.

A tych w życiu malucha nie brakuje. Ot, chociażby pierwszy (już wyżej wspomniany) pierwszy dzień w żłobku/przedszkolu. No a potem pierwszy dzień w szkole! Tak, to wielki moment. To czas na odrabianie lekcji. Również i w tym może towarzyszyć ukochana przytulanka. Misiak również cierpliwie wysłucha żali dziecka na inne osoby.

Rodzice powinni sprawić, żeby i ich dzieci miały takie pluszowe przytulanki – tak jak sami mieli kilkadziesiąt lat wcześniej.