Malownicza jura krakowsko-częstochowska

Turyści z całej Polski chętnie odwiedzają jurę krakowsko-częstochowską, możemy znaleźć tutaj wiele ciekawych szlaków zarówno pieszych jak i rowerowych.

Krajobraz tworzą tutaj wapienie jurajskie, która tworzą charakterystyczny klimat, oczywiście jedną z ciekawych atrakcji jest zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, ruiny zamku pochodzą z XIV wieku, oczywiście zamek jest udostępniony do zwiedzania, ciekawostką jest iż kręcone były tutaj sceny do serialu Wiedźmin.

Malownicza jura krakowsko-częstochowska

Atrakcje w jurze krakowsko-częstochowskiej

Inną ciekawą atrakcją może być zamek Bobolice, jest to zamek średniowieczny który został niedawno odbudowany, ta lokalizacja może być znana fanom serialu Korona królów, oczywiście zamek można zwiedzać, z pewnością jest to bardzo ciekawa atrakcja turystyczna. Znajdziemy tutaj wiele charakterystycznych formacji skalnych takich jak przykładowo Maczuga Herkulesa, która znajduje się w Ojcowskim Parku Narodowym, jest to wizytówka parku z pewnością godna uwagi jest także Brama Krakowska czy brama bolechowicka. Oczywiście znajdziemy tutaj także różne jaskinie oraz groty, które częściowo także udostępnione są do zwiedzania dobrym przykładem jest Grota Łokietka jak mówi historia ukrywał się w nim kiedyś sam król Łokietek.

Oczywiście turyści którzy lubią piesze wycieczki z pewnością znajdą tutaj wiele atrakcji, Znajdziemy tutaj wiele szlaków, może być to przykładowo czerwony Szlak Orlich Gniazd o długości ponad 163 kilometrów, z pewnością wspaniała okolica sprawia iż wielu turystów chętnie odpoczywa w tym miejscu. Oczywiście znajdziemy tutaj także wiele szlaków rowerowych, dlatego każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie.

Naturalnie możemy skorzystać z bogatej oferty hotelowej, jaką oferuje jura krakowsko częstochowska domy do wynajęcia, hotele, pensjonaty z pewnością zadowolą najbardziej wymagających turystów. Będzie to świetne miejsce aby wypoczywać z całą rodziną. Z pewnością Jest to oferta dla osób które nie lubią zatłoczonych ośrodków turystycznych takich jak Zakopane czy też miejscowości turystycznych nad Bałtykiem.