Lifting twarzy – poznaj nieinwazyjne zabiegi odmładzające

Każdy marzy o młodej i zdrowej skórze, pełnej blasku cerze, jednak proces starzenia jest naturalny, a jego skutki trudno zniwelować. Czasem nawet najlepsza pielęgnacja, stosowanie kremów bogatych w drogocenne składniki nie daje oczekiwanych efektów. Lifting twarzy stanowi idealne rozwiązanie, choć wiele osób obawia się nadmiernej ingerencji i przerysowanego efektu. Na rynku dostępne są jednak metody nieinwazyjne, które nie wymagają użycia skalpela.

Laseroterapia

Niezwykle dobre efekty przynosi wykorzystanie nowoczesnych technologii laserowych. Tu dobrym przykładem jest Picosure ­– laser pikosekundowy, który pozwala na kompleksowe odmłodzenie skóry bez okresu rekonwalescencji. Działanie lasera stymuluje produkcję elastyny oraz dokonuje przebudowy włókien kolagenowych. Dzięki niemu bez problemu można pozbyć się blizn potrądzikowych oraz ubytków kolagenowych. Laser ten skutecznie radzi sobie ze zmarszczkami oraz przebarwieniami skórnymi. Skóra po tym zabiegu staje się widocznie napięta oraz odżywiona, przez co odejmujemy sobie co najmniej kilka lat.

Fotostarzenie skóry może zostać zredukowane dzięki wykorzystaniu technologii Dye-VL. Skóra twarzy jest ciągle narażona na niekorzystny wpływ promieniowania słonecznego, im częstsza ekspozycja na słońce, tym szybciej skóra się starzeje oraz pojawiają się przebarwienia. Podstawą zapobiegania jest używanie kremu przeciwsłonecznego, jednak gdy oznaki fotostarzenia już się pojawiły, można je zminimalizować za pomocą laseroterapii. Zabieg z użyciem technologii Dye-VL pozwala na poprawienie kolorytu skóry i uszczelnienie naczyń krwionośnych, a dodatkowo rozświetla cerę i nadaje jej elastyczność poprzez stymulację włókien kolagenowych i elastyny. Skutecznie radzi sobie z rumieniem, trądzikiem różowatym, plamami starczymi, czy różnymi rodzajami naczyniaków.

Ultradźwięki i podczerwień

Przełomowym nieinwazyjnym zabiegiem liftingujący jest SonoQeen. Opiera się on na wykorzystaniu skoncentrowanych ultradźwięków, które oddziałują zarówno na skórę właściwą, tkankę tłuszczową, jak i powieź mięśniową. Można nim ujędrnić skórę twarzy, poprawiając jej owal, ale również wpłynąć na wygląd innych części ciała, przykładowo ramion. Zabieg ten jest bezbolesny, nadaje się do odmładzania nawet delikatnej skóry w okolicy oczu, a efekty po nim są wielowymiarowe – skóra zostaje dogłębnie zrewitalizowana.

Pacjenci chętnie decydują się też na zabieg z zastosowaniem technologii Max IR, która skupia się na eliminowaniu oznak starzenia dzięki wykorzystaniu światła podczerwonego. Dzięki wysokiej temperaturze można spłycić bruzdy i zmarszczki, wygładzić i ujędrnić skórę oraz wymodelować wybrane obszary ciała.

Tradycyjne wypełniacze w nowym wydaniu

Nlift to zabieg mogący diametralnie odmienić wygląd twarzy. W tym zabiegu stosuje się kilka preparatów oraz technologii. Przede wszystkim wykorzystywane są substancje nawilżające skórę oraz regenerujące ją. Dodatkowo stosuje się wypełniacze, które pozwalają spłycić zmarszczki oraz poprawić owal twarzy i nadać jej młody wygląd. Co więcej, skórę twarzy traktuje się również podczerwienią w celu pobudzenia włókien kolagenowych oraz przeprowadza się peeling wodny, który pozwala na dogłębne oczyszczenie cery. Efekty zabiegu są widoczne natychmiastowo.

Lifting twarzy nie musi wiązać się ze skomplikowanymi operacjami, które mogą nieść za sobą powikłania oraz długie okresy rekonwalescencji. Nieinwazyjne metody liftingu są równie skuteczne i przynoszą niezwykłe efekty, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się świeżym, młodzieńczym wyglądem.