Dlaczego warto zachęcać dziecko do zabawy klockami

Zabawa klockami od pokoleń jest podstawą rozwoju w dzieciństwie.

Korzyści płynące z zabawy klockami są ogromne, od uczenia się umiejętności matematycznych podczas układania i sortowania elementów, po ćwiczenia mięśni, zręczności i rozwijanie wyobraźni podczas konstruowania budowli i realizowania własnych pomysłów projektowych.

Dlaczego warto zachęcać dziecko do zabawy klockami

Najlepsze zabawki dla dzieci w każdym wieku to klocki drewniane

Najlepsze klocki dla najmłodszych dzieci są wykonane z drewna i z nietoksycznych, przyjaznych dla dziecka barwników. Drewno jest nie tylko bardziej przyjemne w dotyku, ale wysokiej jakości i dobrze skonstruowane zestawy klocków powinny być zaprojektowane tak, aby służyły przez wiele lat zabawy. Pierwsze klocki dla niemowląt poniżej 12 miesięcy muszą być łatwe do uchwycenia, bezpieczne i wystarczająco kolorowe, aby zaangażować zmysły dziecka i zachęcić je do zabawy. Klocki dla maluchów powinny być wykonane z drewna z certyfikatem, pokrytego wieloma warstwami lakierów na bazie wody, naturalnych, bezrozpuszczalnikowych. Chociaż zawsze ważne jest, aby uczyć dzieci, aby nie wkładały rzeczy do ust, klocki i inne zabawki muszą być bezpieczne, jeśli znajdą się w buzi ząbkującego dziecka.

Już 18-miesięczne dzieci zaczną układać, sortować i rzucać swoje ulubione klocki. Z wiekiem nauczą się również układać własne bloki i wieże. Możemy również wybrać dla większego dziecka klocki z literkami i cyframi, kolorami czy w różnorodnych kształtach i wzorach, aby je poznawało podczas zabawy. Mogą ćwiczyć układanie w stosy w innowacyjny sposób, a otwarta koncepcja stojąca za tymi blokami oznacza, że znajdą nieograniczone sposoby układania i używania ich w miarę wzrostu. Parkingi, domy, zamki, tory wyścigowe i całe miasta, dla dzieci w wieku przedszkolnym możliwości wyboru klocków drewnianych są praktycznie nieograniczone.

Naturalne, nowoczesne klocki drewniane mogą umożliwić dziecku nie tylko budowanie, ale także tworzenie detali architektonicznych w budowlach, które byłyby niemożliwe w przypadku zwykłego zestawu klocków z plastiku.