Czy odzież kompresyjna naprawdę poprawia wydajność?

Odzież kompresyjna cieszy się dużą popularnością zarówno wśród zawodowych sportowców, jak i amatorów ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu.

Spośród takiej odzieży najlepiej sprzedają się legginsy, skarpety uciskowe, spodenki i nie tylko. Branża sprzedaży odzieży sportowej ma wielu klientów na całym świecie, ale aby zdobyć uznanie konsumentów ubrania takie muszą być dobrej jakości, trwałe i spełniać swoją funkcję. Nawet największe marki odzieży sportowej produkują linie odzieży kompresyjnej, ponieważ taka odzież zwiększa siłę mięśni, zmniejsza ryzyko powstania kontuzji, a także optymalizuje wydajność, przez co jest pożądanym ubiorem dla osób uprawiających różne rodzaje sportów. Biorąc pod uwagę generowane dochody, chwytliwe reklamy i slogany wyraźnie spełniają swoje zadanie, a cały rynek odzieży kompresyjnej i modelującej ma osiąga wysokie dochody każdego roku. Konsumenci są przekonani o wartości tych produktów, że są nawet gotowi tolerować wyższe ceny ubrań kompresyjnych, w porównaniu do zwykłej odzieży sportowej. Drgania mięśni, szczególnie podczas biegania, powodują mikrourazy lub pęknięcia mięśni, wynikające z siły uderzenia stopy w ziemię. Od dawna uważano, że zmniejszenie tego może poprawić zdolność do dłuższego biegania, przy wyższych prędkościach i osiągania lepszych wyników, jeśli wykonujesz kolejne serie ćwiczeń o wysokiej intensywności, na przykład zawody w biegach przełajowych. Czy odzież kompresyjna naprawdę poprawia wydajność?

Odzież kompresyjna zmniejsza wibracje mięśni, co ma pozytywny wpływ na wydajność, zmniejsza również ryzyko powstawania zakwasów po intensywnym treningu.

Dobrze dopasowana odzież Under Armour zwiększa przepływ krwi, a tym samym pobór tlenu do pracujących mięśni, co może być korzystne dla sportowców chcących zwiększyć swoje osiągnięcia. Tam, gdzie odzież uciskowa może okazać się najbardziej pomocna, to regeneracja mięśni po wysiłku, szczególnie w zmniejszaniu ryzyka kontuzji, uszkodzeń stawów i zmniejszaniu obrzęków. Jeśli ćwiczysz na siłowni, czy biegasz, jesteś bardziej narażony na kontuzje, jeśli nie nosisz odpowiedniej odzieży sportowej.