Blog o suplementach

Oto najlepsze porady dotyczące budowy mięśni, które mamy do zaoferowania

Jeśli pracujesz nad uzyskaniem masy mięśniowej, która eliminuje tkankę tłuszczową, musisz pamiętać, że wykonanie tego zadania jest czymś więcej niż tylko podnoszenie ciężarów. Dieta, odpoczynek i konsystencja będą odgrywać ważną rolę w twoim sukcesie. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Spróbuj robić prawdziwe schody zamiast schodów, które ma twoja siłownia. Może to pomóc zmienić perspektywę, którą masz do ćwiczeń, dać dodatkową motywację, spalić więcej tłuszczu i zbudować więcej mięśni. Dodatkowa sceneria może również pomóc w treningu przez dłuższy czas. Spróbuj zmienić swoją rutynę. Po odrobinie wysiłku może się okazać, że znudzi ci się rutyna. Może to spowodować, że stracisz motywację, a nawet przestaniesz pracować razem. Połącz swoje treningi, aby zmylić mięśnie i upewnij się, że zawsze robisz postępy. Pozwoli ci to na zmotywowanie się przez znoszenie nudy.

Krótkotrwałe stosowanie suplementów kreatyny może pomóc w budowaniu mięśni przy minimalnym ryzyku. Kreatyna odgrywa ważną rolę w twoim ciele, ponieważ jest niezbędna do wytworzenia ATP, podstawowej i niezbędnej formy energii. Twoje ciało nie może funkcjonować bez ATP, a brak kreatyny może powodować problemy mięśniowe. Posiadanie wyższego poziomu kreatyny umożliwi ci bardziej intensywny trening i przez dłuższy czas.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz dostać się na siłownię, nie pomijaj treningu. Możesz po prostu zrobić chin-upy, pompki i spadki w domu. Nawet ze wszystkimi wyszukanymi urządzeniami na sali gimnastycznej wciąż pozostają najlepszymi formami budowania górnej części ciała, które możesz zrobić.

Rozważ użycie suplementu kreatynowego. Zużycie pięciu gramów dziennie może pozwolić ci podnosić się dłużej i mocniej, prowadząc do maksymalnego wzrostu mięśni. Ten szczególny suplement nie powinien być stosowany przez nastolatków, a unikać go w ogóle przez osoby z nieleczonymi problemami zdrowotnymi. Aby być bezpiecznym, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania.

Ćwiczenia złożone to łatwy sposób na uzyskanie stałego wzrostu mięśni we wszystkich obszarach ciała. Wypracowanie wielu mięśni w jednym wyciągu jest bardziej efektywne. Weź standardową prasę; działa od razu na triceps, klatkę piersiową i ramiona. Spróbuj zmienić uchwyty. Gdy zdobędziesz doświadczenie w ćwiczeniach, twoje mięśnie zaczną opierać się wzrostowi na ćwiczeniach, które są im znane. Różne uchwyty mogą pomóc w różnicowaniu tych znanych ćwiczeń, co może spowodować dodatkowy wzrost mięśni. Przykładami ćwiczeń, w których można zmienić uchwyt, są rzędy brzana, loki sztangi, podciągnięcia i wyciskanie na ławce. Spróbuj korzystać z szerokich uchwytów, uchwytów z zamkniętymi uchwytami, uchwytów do tyłu, a nawet mieszanych uchwytów, które obejmują jedną rękę i jedną rękę w dół.

Jedz dużo białka, gdy jesteś na schemacie budowania mięśni. Pamiętaj, aby jeść całe białka z każdym posiłkiem. Dobrą zasadą jest spożywanie jednego grama białka na każdy funt masy ciała. Dobrym źródłem białka o niskiej zawartości tłuszczu są ryby, niskotłuszczowe mleko i chude czerwone mięso.

Zjedz dużo białka, aby rozwinąć mięsień. Białko jest podstawowym budulcem dla komórek mięśniowych. Jeśli nie dostajesz wystarczającej ilości białka w diecie, możesz stracić masę mięśni zamiast go uzyskać. Powinieneś jeść jeden gram białka za każdy kilogram, który zwarzesz.

Praca nad budową mięśni jest najskuteczniejsza, jeśli koncentrujesz się na dużych grupach mięśni. Należą do nich plecy, nogi i klatka piersiowa. Wdrażanie treningów, które koncentrują się na tych grupach, wykona najwięcej pracy w jak najkrótszym czasie, co oznacza, że ​​będziesz rozwijać mięśnie szybciej i łatwiej niż z innymi treningami.

Upewnij się, że jesz zdrową żywność co 3 godziny. Sprawdź, ile kalorii musisz spożywać każdego dnia, a następnie podziel to przez sześć. Liczba, którą otrzymasz, określi, ile kalorii będziesz potrzebować podczas spożywania posiłków.

Zmierz tłuszcz, a nie masę ciała. Nie zniechęcaj się, jeśli próbujesz zbudować mięśnie i nie widzisz zmiany w swojej wadze. Możesz stracić tłuszcz, podczas gdy ty zyskujesz mięśnie, powodując ciężar, który się nie zmienia. Lepszym wskaźnikiem jest pomiar tkanki tłuszczowej. Jeśli twoja waga trzyma się stabilnie (lub nawet narasta) podczas gdy twój poziom tłuszczu spada – zyskujesz mięśnie. Świetny blog o suplementach jest tutaj.

Podczas próby wzrostu masy mięśniowej wykorzystaj metodę systemu kumpla. Wiąże się to z tobą i twoim partnerem, którzy pchają się nawzajem w inny sposób. Jedna osoba konkuruje z zestawem, a następnie przekazuje hantle lub poprzeczkę drugiej osobie. Z wyjątkiem czasu, który czekasz na partnera, aby ukończyć zbiór, nie odpoczywaj.

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość białka w swojej diecie. Potrzebujesz około jednego grama białka na każdy kilogram masy ciała każdego dnia. Jeśli nie możesz jeść wystarczającej ilości mięsa, pomyśl o wypiciu suplementu, takiego jak mleko sojowe lub nawet suplementacji proszkiem. Spożywanie większej ilości białek, niż potrzebujesz, nie pomoże ci szybciej budować mięśni.