Zegarek męski – jak wybrać odpowiedni model?

Podobno pierwszy z nich powstał w 1504 roku. Zegarki męskie towarzyszą płci silnej od wieków. W tym czasie jednak mocno ewoluowały. Obecnie są, nie tylko najlepszym dodatkiem do stroju, lecz także najbardziej funkcjonalnym mini sprzętem do odczytu informacji. Czasy, kiedy zegarki męskie wskazywały jedynie godzinę, minęły bezpowrotnie. W tym artykule dowiesz się, między innymi, dlaczego słowo „czasomierz” nie jest już adekwatne, a właściwe wydaje się określenie „gadżet”.

Eleganckie zegarki Szturmańskie

Pomysł na ich powstanie zrodził się w Rosji po Rewolucji październikowej. Ich design przywodzi na myśl szyk i elegancję moskiewskiej arystokracji. Są wykonane z najlepszych materiałów a ich koperty i paski nawiązują do wojskowej siły i precyzji. Zegarki Szturmańskie łączą  w sobie klasykę i ponadprzeciętne możliwości. Jeden z modeli dla nurków z serii Stingray Automatic może zanurzyć się na głębokość 300 metrów. Co więcej, ta marka słynie z tego, że wysłała swój zegarek w kosmos wraz z Jurij Gagarinem, co zaowocowało serią zegarków Szturmańskie Gagarin Vintage. Która inna marka może poszczycić się podobnym wyczynem? Taki „kosmiczny” zegarek Będzie więc świetnie wieńczyć przyodziany z klasą garnitur, lecz także z gracją towarzyszyć nawet tym najdalszym i najzuchwalszym przygodom. Ponadto, dzięki jakości wykonania, zegarki Szturmańskie mogą być nawet przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Smartwatch – poznaj nowość Suunto

W dzisiejszych czasach, w których wszystkie urządzenia powinny być Smart, czyli po prostu inteligentne, nie może też zabraknąć miejsca na inteligentny zegarek. Smartwatch, bo o nim mowa, odkąd pojawił się w Polsce obok swych mniejszych braci, inteligentnych opasek – smartbandów, robi wielką furorę. Wśród wielu firm – producentów zegarków – na jedną powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jest to stosunkowo nowa, fińska marka Suunto, oferująca zegarki klasy premium, charakteryzujące się wysoką jakością. Wykonany z trwałych materiałów, naszpikowany funkcjami, inteligentny smartwatch Suunto szybko stał się ulubieńcem sportowców i nie ma w tym nic dziwnego – został stworzony przez inżyniera – biegacza właśnie z myślą o sportowcach. Choć warto odnotować fakt, że tego typu zegarkiem można się cieszyć nawet po treningu. Pozwala on bowiem zapłacić bezdotykowo w sklepie czy posłuchać ulubionej muzyki z możliwością zmieniania i zastopowania utworów.

Casio – legendarne zegarki casual

Japończycy słyną z punktualności. Motto powstałej tuż po Drugiej Wojnie Światowej, japońskiej firmy Casio to „Kreatywność i wkład”. Z pewnością właśnie te idee zaważyły na tym, że jest to obecnie najbardziej rozpoznawalna marka zegarków na świecie. Właściwie serią, która była przełomem dla tych zegarków jest seria G-SHOCK a swego czasu za jej króla został uznany model GX-56, który obok specyficznego designu posiada wiele nadzwyczajnych funkcji takich jak możliwość ustawienia 5 alarmów, wodoszczelność do 200 metrów, stoper, datownik, kalendarz, timer i wiele wiele innych. Zwieńczeniem wielu funkcji jest możliwość ładowania zegarka energią słoneczną dzięki modułowi Tough Solar. Zadziwia więc fakt, że firma Casio nie tylko wciąż jest w grze, lecz także kontynuuje tradycję tworzenia multifunkcjonalnych urządzeń wysokiej jakości.

Zegarki sportowe? Poznaj propozycje Timex

Sięgające swą historią 150 lat wstecz, amerykańskie zegarki Timex to klasa sama w sobie. Wiele funkcji, przydatnych podczas ćwiczeń, sportowy design czy precyzja i jakość wykonania sprawiły, że jest to niezwykle popularna marka, nie tylko wśród sportowców. Takie serie jak Timex Ironman czy Expedition przyniosły sławę marce jako niezniszczalne i funkcjonalne modele. Wśród popularnych funkcji jest możliwość ustawienia międzyczasu czy przypomnień w formie kilku alarmów, a także wysoka klasa wodoszczelności. Piękne, niebieskie podświetlenie INDIGLO, które pozwala odczytać godzinę w nocy, to wisienka na torcie w tych świetnych zegarkach.

Zegarek męski – jak wybrać odpowiedni model?

Potrzeba matką wynalazków. Odpowiedz sobie na pytanie, czy wolisz bardziej klasykę, czy coś bardziej nowatorskiego. Istotne jest, w jakich sytuacjach dany zegarek będzie Ci potrzebny. Jeśli chodzi o zegarki sportowe lub klasyczne do codziennego użytku – postaw na Timexa lub Casio. Jeśli solidna klasyka ze szczyptą nowoczesności na przyjęcie, do garnituru lub w teren – wybierz Szturmańskie. Jeśli chcesz mierzyć swoje efekty sportowe a pomoże Ci w tym pewny Smartwatch – z pewnością zdecyduj się na Suunto. Czas na decyzję – który zegarek męski podoba ci się najbardziej?