Środki do zastosowania przy uprawach

Gdy zamierza się korzystać z preparatów, które mają być zastosowane do zabezpieczenia upraw niezbędne jest zapoznanie się z różnymi wyrobami dostępnymi na rynku. Preparaty można stosować między innymi w celu regulowania wzrostu roślin. Takie produkty wpływają bezpośrednio na to, jak będą się rozwijały rośliny w ramach uprawy.

Zapoznanie się z dostępnymi preparatami

Do uzyskania określonych efektów można najczęściej zastosować różne preparaty. Warto jest w tym względzie sprawdzić oraz porównać różne preparaty, co pozwala następnie dokonać właściwego wyboru. Jednocześnie w poszczególnych preparatach mogą być zastosowane nieco inne składy substancji, co będzie się przekładać na skuteczność stosowania. Do środków, które mogą być stosowane jako regulator wzrostu, a jednocześnie środek wpływają na rozwój roślin jest Mepik 300 SL. Jest to preparat przygotowany w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie o działaniu systemicznym. Odpowiada on za uzyskanie takich efektów, jak:
– zapobieganie nadmiernemu wyrastaniu roślin,
– wspomaganie skracania łodyg,
– wzmacnianie łodyg w okresie wiosennym.

Różne momenty aplikowania preparatu

Poszczególne preparaty mają odmienne momenty, gdy mogą być zastosowane . W przypadku MEPIK można go zastosować zarówno w okresie jesiennym, jak też wiosennym. Szeroki okno zastosowania preparatów jest zawsze dobrym rozwiązaniem. W przypadku rzepaku preparat może być stosowana zarówno na wiosnę, jak też jesienią. Natomiast preparat może być zastosowany również w przypadku zbóż. Wówczas niezbędne jest zdecydowanie się na stosowanie preparatów w okresie wiosennym. Wpływać można w ten sposób na skuteczne skracanie pszenicy ozimej, pszenżyta. Gdy chce się zastosować preparat trzeba brać pod uwagę, że mepik 300 SL jest przeznaczony do stosowania zarówno samobieżnego, jak też przy zastosowaniu ciągnikowych opryskiwaczy na pola. W ten sposób przy różnej skali upraw czy różnych potrzebach zastosowania preparatu można decydować się na różne metody.