Sprawdź stan techniczny swojego samochodu przed zimą

Zbliża się zima, nadszedł więc idealny czas na przeprowadzenie przeglądu technicznego pojazdu.

Jazda po drogach w trudnych warunkach zimą niesie ze sobą szczególne wyzwania, z którymi latem się nie spotkasz. Warto zatem sprawdzić swój samochód pod kątem ewentualnych problemów. Wszelkie problemy wykryte podczas przeglądu technicznego powinny zostać niezwłocznie naprawione, aby samochód działał bez zarzutu, był niezawodny i bezpieczny.

Sprawdź stan techniczny swojego samochodu przed zimą

Co jest sprawdzane podczas przeglądu technicznego samochodu?

Warunki jazdy są często mniej niż korzystne na mokrych lub śliskich drogach, na bezpieczeństwo wpływ ma również mniejsza ilość światła słonecznego. Przegląd techniczny pojazdu rozpocznie się od sprawdzenia oświetlenia, wykrycia ewentualnych usterek. Ważne jest również sprawdzenie prawidłowego napompowania opon, jednocześnie opony będą oceniane pod kątem dostatecznego bieżnika. Oba są kluczem do utrzymania przyczepności podczas jazdy nie tylko zimą. Jeśli opony są w złym stanie, może być konieczne wyrównanie kół.

Podczas przeglądu technicznego samochodu sprawdza się również elementy bezpieczeństwa, takie jak pasy, poduszki powietrzne, wycieraczek, klaksonu. Dla bezpieczeństwa na drodze, dobrej widoczności dla kierowcy, posiadanie sprawnych piór wycieraczek i odpowiedniej ilości płynu do spryskiwaczy jest niezwykle ważne. W warunkach zimowych na szczególną uwagę zasługują reflektory, akumulator i płyn niezamarzający. Ważne jest, aby sprawdzić, czy przednie reflektory nadal świecą tak jasno, jak to możliwe, aby oświetlić drogę i aby inni kierowcy dobrze widzieli twój samochód.

Sprawdzenie stanu nadwozia, opon, oświetlenia, układu kierownicy, układu hamulcowego, silnika i układu wydechowego oraz zawieszenia to tylko niektóre elementy, które można skontrolować, kiedy pojazd przechodzi przegląd techniczny Lublin jest miastem, gdzie znajdziemy tego typu usługi na stacjach kontroli pojazdów. Możemy w ten sposób wykryć usterki, które należy naprawić, unikniemy również mandatów czy zatrzymania dowodu rejestracyjnego samochodu, zwiększymy bezpieczeństwo na drogach.