Skorzystaj z pomocy drogowej w czasie awarii pojazdu

Posiadanie polisy ubezpieczeniowej oznacza, że możesz skorzystać z usług pomocy drogowej, jeśli twój samochód się zepsuje, ulegnie wypadkowi i utkniesz na poboczu drogi.

Nie każda pomoc drogowa oferują te same opcje, a dodanie ich do polisy może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jednak większość pozwala na wybór pakietu dostosowanego do twoich potrzeb. Sprawdź warunki każdej polisy przed zakupem ubezpieczenia, ponieważ będą pewne sytuacje, w które nie będziesz mógł uzyskać pomocy bez dodatkowych kosztów. Przeczytaj uważnie każdą polisę przed wyborem usługodawcy, aby dokładnie wiedzieć, kiedy zostaniesz objęty ubezpieczeniem i o co nie możesz się ubiegać.

Skorzystaj z pomocy drogowej w czasie awarii pojazdu

Pomoc drogowa z autolawetą odwiezie uszkodzony pojazd do warsztatu

Możesz wybrać spośród niezależnych dostawców, którzy specjalizują się w awaryjnej pomocy drogowej. Wymiana opony obejmuje wymianę koła, lub zabranie samochodu na lawecie do najbliższego warsztatu, jeśli naprawa usterki na miejscu jest niemożliwa lub nie masz koła zapasowego. Często możemy znaleźć się w sytuacji, kiedy nie można dostać się do samochodu, ponieważ złamał się kluczyk, zostawiliśmy go w środku lub został zgubiony. W tym przypadku możemy liczyć na pomoc ślusarza, który otworzy drzwiczki samochodu. Możemy również liczyć na naładowanie akumulatora, aby można było bezpiecznie kontynuować jazdę.

Ubezpieczenie na wypadek awarii pojazdu może zapewnić spokój ducha bez względu na okoliczności, ale powinieneś poważnie rozważyć polisę, jeśli jeździsz starszym lub zawodnym samochodem, dużo podróżujesz, jeździsz regularnie późno w nocy, kiedy trudniej jest uzyskać pomoc drogową. Gdy z jakiegoś powodu twój samochód nie nadaje się do dalszej jazdy, czas ma kluczowe znaczenie. Jest to szczególnie ważne, jeśli utkniesz na nieznanej lub niebezpiecznej drodze, powinieneś wtedy zadzwonić do lokalnej pomocy drogowej.

W wielu sytuacjach może być potrzebna pomoc drogowa kraków autolaweta odwiezie bezpiecznie samochód do warsztatu na naprawę. Awaria samochodu może się zdarzyć zawsze i wszędzie. Niezależnie od tego, czy zabrakło benzyny, czy masz kłopoty z powodu problemów z silnikiem, problem ten okazuje się uciążliwy, zwłaszcza gdy jesteś w trakcie długiej jazdy. Najlepiej mieć zawsze dostępną pomoc drogową, kiedy jej potrzebujesz.