Pokrowiec skuteczną ochroną roweru przed wilgocią

bike-252826_640Mając rower i chcąc zakupić do niego nowe gadżety często zastanawiamy się nad nowym bidonem czy kaskiem. Równie często zapominamy o gadżetach, które mają go ochraniać chociażby przez korozją. Jak wiadomo zakup roweru to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Szkoda byłoby od razu narażać go na zniszczenie. Nasze rowery trzymamy na podwórkach, jadąc nimi do pracy zostawiamy je pod „gołym niebem”. A co w przypadku chociażby deszczu? Poza tym zostaje jeszcze sezon zimowy. Tutaj również wielu nie wyobraża sobie od tak zostawić rower nawet w piwnicy. W tych przypadkach sprawdzi się pokrowiec. Nie jest to tylko wielką powierzchni materiał, w tym przypadku jest on również nieprzemakalny. Szczególnie jeśli jeździmy rowerem do pracy warto zakupić sobie owy pokrowiec, który jest dopasowany do naszego roweru.

Uchronimy go przez deszczem, kurzem i innymi niebezpieczeństwami. Takie najzwyklejsze pokrowce to koszt nie przekraczający nawet 10 złotych. Jeśli jednak dbamy o środowisko to możemy zakupić pokrowiec wykonany z ekologicznej folii, tutaj już musimy wydać nawet nieco ponad 20 złotych. Pokrowce na nasz rower idealnie się sprawdzą podczas kilkudniowych wycieczek. Jak wiadomo zostawiamy rower często na świeżym powietrzu. Tutaj warto wybrać pokrowiec, który idealnie dopasuje się do naszego roweru. Możemy być pewni, że uchronimy go przed wilgocią. Ceny takich pokrowców to około 30 złotych. To również dobre rozwiązanie dla osób, które w okresie zimowym wystawiają rower na balkon. Dzięki niemu na wiosnę po ściągnięciu owego pokrowca będziemy mieli do dyspozycji sprawny rower gotowy do pierwszych wycieczek. Mamy również do dyspozycji nieco bardziej urozmaicone pokrowce, które posiadają dodatkowe kieszenie. W nich możemy przetrzymywać wszystko co związane chociażby z naszą aktywnością fizyczną.

Patrząc na cenę tych pokrowców z pewnością każdy rowerzysta jest w stanie zafundować sobie taki gadżet. Nawet jeśli miałby on wytrzymać nam tylko na jeden sezon to jest on wart swojej ceny, ponieważ chroni nasz rower, jego części.