Naprawa Samsung – czy warto

Jeśli nasz telefon marki Samsung zaczyna odmawiać posłuszeństwa, niejednokrotnie zastanawiamy się czy lepiej jest kupić nowy, czy też naprawić ten aktualny.

W dzisiejszych czasach przyjęło się, że smartfony mają krótki czas poprawnego działania a po ok. 2-3 latach najlepiej zdecydować się na zakup nowego urządzenia. Czy rzeczywiście tak jest? Wszystko zależy od tego, co konkretnie się zepsuło i czy naprawa nie przekroczy wartości telefonu. Jednak zawsze warto skonsultować z fachowcem i rozważyć naprawę Samsunga i danie mu drugiego życia.

Naprawa Samsung – czy warto

Naprawa Samsung – ile to kosztuje?

Kupując nowy telefon ze sprawdzonego źródła, powinniśmy otrzymać na niego gwarancję, która przyda się w przypadku ewentualnej awarii – warto dopytać o nią w sklepie, czy to stacjonarnym czy internetowym. Gwarancja na telefony komórkowe obejmuje zazwyczaj okres do 2 lat do zakupu, ale uwaga – nie wszystko można za darmo naprawić za jej pomocą. Uszkodzenia mechaniczne, wynikające ze złego użytkowania telefonu, zbity ekran, zalanie wodą, najprawdopodobniej nie wliczają się w to. Jeżeli posiadamy drogi telefon lub po prostu obawiamy się, że coś mu się stanie, zawsze można rozważyć ubezpieczenie go na wypadek różnych okoliczności. Taką usługę oferuje wiele firm ubezpieczeniowych. Jeżeli jednak ubezpieczenia nie mamy, gwarancja się skończyła lub nie obejmuje danej usterki, musimy rozeznać się na rynku napraw Samsunga i dopytać o zakres usług danej firmy, a także cennik.

Ciężko jest samodzielnie oszacować kwotę jaką będziemy musieli włożyć, bo najpierw trzeba odpowiednio zdiagnozować problem.Niejednokrotnie może on być złożony, więc nie operując wysoką wiedzą techniczną na temat smartfonów, ich budowy, zrobienie tego samemu będzie bardzo trudne. Najlepiej w tym przypadku skontaktować się z odpowiednią firmą zajmującą się naprawami Samsunga naprawa samsung poznań i umówić na spotkanie, wycenę naprawy telefonu.