Nadzór i lokalizacja floty w firmie transportowej

Firmy logistyczne które chcą zoptymalizować swoje wydatki związane z transportem mogą postawić na nowoczesne systemy monitoringu pojazdów.

W tym przypadku może być to zewnętrzny system w postaci urządzenia które będzie montowane w pojeździe. Rejestrator jest podłączony do komputera, tachografu, będzie zbierał wiele istotnych informacji dotyczących transportu. Oczywiście będą to dane techniczne pojazdu, możemy w ten sposób określić spalanie na danej trasie, średnie spalanie na danym odcinku, przejechane kilometry. Z pewnością dzięki temu będzie można analizować wiele czynników które wpływają na ekonomie jazdy, wydatki związane z paliwem.

Nadzór i lokalizacja floty w firmie transportowej

Zarządzenie flotą pojazdów w firmie spedycyjnej

Dodatkowo rejestrowanych jest także wiele danych związanych ze stanem technicznym pojazdu, w tym przypadku jeżeli zauważymy nieprawidłowości, będziemy mogli szybko zareagować, skierować samochód do serwisu. Oczywiście tego typu rozwiązania umożliwiają bardzo dokładny tracking, możemy przykładowo sprawdzić czy kierowca trzyma się wyznaczonej trasy, czy robi postoje w wyznaczonych miejscach. Z pewnością możemy wykorzystać dane do różnego rodzaju analiz, symulacji dzięki którym będziemy mogli stworzyć najlepszą trasę przewozową, będziemy mogli także sprawdzić czy kierowca jeździ ekonomicznie.

Systemy tego typu mogą informować nas także o przekroczeniu dozwolonej prędkości, ładunku, w przypadku samochodów specjalnego przeznaczenia, może być to chłodnia, w tym przypadku możemy monitorować temperaturę, czy też różne parametry techniczne w przypadku cysterny. Dodatkowo systemy monitorujące możemy zamontować także w naczepie, gdzie zbierane będą różnego rodzaju dane, może być to monitoring stanu technicznego, czujniki ruchu, zabezpieczenie przed złodziejem. Oczywiście często są to rozwiązania które posiadają dużą pojemność baterii, dzięki temu mogą działać bez ładowania przez kilka miesięcy.

Rozwiązanie monitorujące znajdziemy także w autokarach, a w tym przypadku oprócz standardowych danych mogą także określać parametry związane z pracą urządzeń klimatyzacyjnych, ogrzewaniem postojowym, kontrolą otwarcia drzwi czy też przedziałów bagażowych. Z pewnością odpowiedni program do zarządzania flotą pojazdów – DBK Fleet Management pozwala na zoptymalizowanie działania firmy transportowej. W tym przypadku będziemy mogli zmniejszyć koszty, przewozić ładunki szybciej.