Modne sesje zdjęciowe

W ostatnich latach pojawiła się nowa moda w postaci narzeczeńskiej sesji zdjęciowej. Jak nie trudno sobie wyobrazić, przyszła do nas z zachodu i coraz częściej łączona jest z akcją „save the date”. To tajemnicze hasło oznacza w wolnym tłumaczeniu „zarezerwuj datę”. Przyszli Państwo Młodzi za pomocą fotografii z datą ślubu pragną poinformować gości o terminie. Wystarczy tylko oryginalny pomysł i odpowienia lokalizacja do wykonania zdjęć.
Postaw na oryginalność!

Na narzeczeńską sesję zdjęciową warto wybrać miejsce, które wiąże się w jakimś stopniu z Waszą historią: może to być miejsce pierwszej randki lub zaręczyn. Wiele par jako plener narzeczeńskiej sesji wybiera ulubione punkty spotkań w rodzinnym mieście. Zdjęcia możemy wykonać w parku, na przystanku autobusowym, w kawiarni. Nie ma żadnych ograniczeń, liczy się tylko kreatywność!


Motyw przewodni sesji
Narzeczeńska sesja zdjęciowa różni się tym od ślubnej, że najczęściej zawiera motyw przewodni. Może to być piknik na trawie w słoneczny, letni dzień, bitwa na „kule śnieżne” lub relacja z wycieczki do innego miasta. Istotne, aby sekwencją zdjęć zbudować jakąś historię. Często podczas sesji używa się rekwizytów, które ułatwiają stworzenie fabuły. Popularne są różnego rodzaju zabawki, którymi bawiliśmy się w dzieciństwie, bańki mydlane lub balony. Symbolizują zamknięcie pewnego okresu w życiu i wejście w dorosłość.
„Save the date”
Informację o terminie ślubu można przekazać na wiele sposobów np. na trzymanej w dłoniach tabliczce, napisać na piasku nad morzem lub na asfalcie. Nie silcie się jednak na zbyt wyszukane rozwiązania! Data powinna być przede wszystkim czytelna. W przeciwnym wypadku ryzykujecie, że nie zostanie zauważona. A przecież zależy Wam na tym, aby wszyscy goście dotarli na ślub.
Inspiracji na sesję narzeczeńską warto poszukać na portalach ślubnych, blogach oraz stronach związanych z fotografią, Ciekawe oferty można znaleźć pod adresem: https://wesele123.pl/fotografia-slubna