Korzyści związane z przynależnością do Strefy Marek Allegro

Strefa Marek Allegro to niezwykle przydatne narzędzie doceniane przez wielu sprzedających korzystających z serwisu Allegro.

Dzięki tej strefie, sprzedający mogą dołączyć do grona elitarnych, sprawdzonych marek, a to z kolei wiąże się z licznymi korzyściami. Oczywiście dołączenie do tej strefy wiąże się z koniecznością spełnienia różnych wymogów związanych z wielkością firmy, obrotami, ilością i dostępnością towarów czy też jakością obsługi klienta. Warto jednak spełnić takie wymagania, aby cieszyć się licznymi atutami przynależności do Strefy Marek Allegro.

Korzyści związane z przynależnością do Strefy Marek Allegro

Mocne strony Strefy Marek Allegro

Przede wszystkim bardzo ważną korzyścią związaną z dołączeniem do programu Strefy Marek Allegro jest zyskanie zaufania klientów. Sprzedawcy posiadający oznaczenie Strefy Marek są uznawani przez klientów za sprawdzonych, jeśli chodzi o jakość oferowanych towarów, a także obsługi sprzedażowej i posprzedażowej klientów. Większe zaufanie i silniejsze promowanie przekłada się oczywiście na zwiększoną sprzedaż oraz generowanie dochodów na wysokim poziomie.

Kolejną ważną kwestią w przypadku Strefy Marek, jest ochrona własnej działalności przed nieuczciwymi praktykami konkurencji. Z racji posiadania statusu zaufanej firmy oraz zarejestrowania znaku towarowego, można zgłaszać wszelkie aukcje z produktami sprzedawanymi pod daną marką. Administracja na podstawie takiego zgłoszenia usuwa aukcje, a nawet powiązane z nimi konta. Jest to więc skuteczny sposób na walkę z tak zwanymi „trollami patentowymi”. Nic więc dziwnego, że wielu sprzedających decyduje się na dołączenie do Strefy Marek.

Aby móc być częścią Strefy Marek Allegro konieczne jest spełnienie różnorodnych wymagań. Jednym z nich jest posiadanie zastrzeżonego znaku towarowego. Formalności w tym zakresie załatwia się w Urzędzie Patentowym. Sporo informacji związanych z nimi można znaleźć na stronie https://managerplus.pl/allegro-nagradza-sprzedawcow-z-zarejestrowanym-znakiem-towarowym-87478. Wsparcia w zakresie skomplikowanych patentowych kwestii formalnych udzielają wyspecjalizowani rzecznicy patentowi. Warto skorzystać z ich pomocy, aby nie musieć martwić się zastrzeganiem znaku towarowego we własnym zakresie.