Jak właściwe zadbać o skórę naszego dziecka?

Codzienna pielęgnacja jest bardzo ważna dla dzieci, ponieważ ich skóra jest bardzo wrażliwa i może łatwo złapać infekcje.

Skóra niemowląt może być do dziesięciu razy cieńsza w porównaniu ze skórą dorosłego. Warto wiedzieć, jak wybierać produkty dla dzieci. Produkty dla dzieci są specjalnie zaprojektowane do pielęgnacji skóry dzieci. Produkty te są specjalnie opracowane i mają zrównoważone pH. Naturalna wartość pH skóry wynosi 5,5, a specjaliści od produktów dla dzieci zalecają stosowanie produktów do pielęgnacji niemowląt, które będą przystosowanie specjalnie dla nich. Jak wszyscy wiemy, skóra dziecka w początkowej fazie jest bardzo sucha i wrażliwa. Dlatego sugeruje się, aby do pielęgnacji skóry dziecka używać wacików zamiast innych środków. Należy być świadomym wyboru właściwych i najwyższej jakości wacików, które również należy sterylizować. Jak właściwe zadbać o skórę naszego dziecka?

Wielu rodziców nie wie czy kupić mydło do kąpieli lub płyn do mycia ciała dla dziecka.

Trzeba pamiętać że mydło do kąpieli może drażnić skórę, a płyn do kąpieli dla niemowląt może nawilżyć skórę. Dobrym pomysłem jest konsultacja z lekarzem pediatrą, lub też dermatologiem, który może polecić nam konkretne środki, lub też wytłumaczy jakich składników w środkach do pielęgnacji niemowląt unikać. Kupując produkt dla niemowląt, nie można zapominać o olejku, ponieważ jest on niezbędny dla każdego dziecka. Olejek dla niemowląt pomaga wzmocnić organizm, a także skutecznie rozluźnić mięśnie. Pomaga w odżywieniu skóry, regularne stosowanie tego olejku pomoże w nawilżeniu skóry, pozostawiając ją gładką i miękką. Oczywiście pielęgnacja niemowlaka, powinna odbywać się przy użyciu najwyższej jakości środków. Na popakowaniach często znajdziemy informację, że są one przeznaczone specjalnie dla skóry dziecka. Nie powinno się stosować środków dla dorosłych, ponieważ są one zaprojektowane dla innego rodzaju skóry, która będzie odporniejsza na działanie niektórych środków zawartych w kosmetykach.