Gdzie kupić balony na imprezę?

Organizując przyjęcie, zapewne chcesz zaopatrzyć się w Balony, które pomogą w dekorowaniu miejsca spotkania. Podpowiem gdzie kupić wymarzone baloniki i jak je później napompować. Dowiesz się także, jakie są najpopularniejsze dekoracje wykonane z balonów pompowanych helem. Zapraszam do zapoznania się z artykułem.

Gdzie kupić balony na imprezę?

Poszukując dekoracji na swoje przyjęcie, nie musisz od razu szukać, gdzie znajduje się jakaś hurtownia balonów w okolicy. Warto znaleźć odpowiedni sklep internetowy oferujący w swojej ofercie balony i dekoracje, a następnie wybrać piękne dekoracje i poczekać na paczkę z zamówionymi balonami. Kiedy balony już do nas idą i kurier lada dzień dostarczy przesyłkę, warto rozejrzeć się za miejscem, w którym napompujemy wybrane baloniki. Takich punktów gdzie za opłatą można napompować swój balon, jest obecnie sporo. Jeśli balonów jest więcej, to aby zaoszczędzić, można poszukać składu gazów technicznych i wypożyczyć dużą butlę z helem. Warto zapytać zawczasu przy pożyczaniu butli o reduktor do balonów. Jest to opłacalne tylko wtedy, gdy balonów jest dużo.

Co z balonami już napompowanymi?

Jeśli posiadasz już napompowane helem balony, to pora ułożyć je tak, aby były piękną dekoracją. Balony można do woli mieszać. Wiążemy je zazwyczaj do ciężarka (może być kupiony, lecz nie jest to konieczność) Warto, przed przywiązaniem balonów do obciążnika ułożyć je na różnych wysokościach, aby nie zasłaniały się zanadto.
Pamiętaj, że balony zakupione w sklepie i napełnione helem mają być przede wszystkim dekoracją i nie mogą przeszkadzać Twoim gościom. Nie stawiaj ich na ciągach komunikacyjnych i przy otwieranych drzwiach.

Ile to kosztuje?

Ile kosztuje jeden balon z helem? To dość skomplikowane. Poprzez wahania kursu złotego, cen surowców i usług ceny ciągle się zmieniają. Aktualnie cena za balon lateksowy nie powinna przekroczyć 10 zł, a za balony foliowe płacimy pomiędzy 20 a 50 zł w zależności od rozmiaru i producenta. Oczywiście są także tanie balony z Allegro lub Ali expres, ale zazwyczaj nie są one dobrej jakości. Zaoszczędzone kilka złotych może okazać się strzałem w kolano podczas pompowania balonów helem. Przykładowo obchodząc 18 urodziny, chcesz, aby dekoracja była wspaniała. Pompujesz balony lateksowe, jeden pękł, ale reszta lata i jest ok. Teraz cyferki. Po napompowaniu jedynka ledwie lata a cyfra 8 opada. Dlaczego tak się dzieje? Słabej jakości balony są często źle wyważone i o ile lżejsza cyferka jeden się unosi, to już cięższa cyfra osiem nie jest w stanie się unieść i całą dekorację musisz planować od nowa.

Kupując balony, warto wydać kilka złotych więcej i zaopatrzyć się w te, dobrej jakości, wykonane z solidnych materiałów i przez liderów z branży. Baloniki takie zazwyczaj nie pękają i długo unoszą się w powietrzu. Pamiętaj o unikaniu ostrych krawędzi i nie zostawiaj napompowanych baloników w rozgrzanym samochodzie. Jest wtedy duże ryzyko, że nie wytrzymają tak ekstremalnych warunków, nawet balony dobrej jakości. Mam nadzieję, że teraz, jako ekspert/ka od balonów poradzisz sobie z każdą dekoracją z uśmiechem na ustach.