Efektowne schody drewniane o współczesnej formie

Proste schody są prawdopodobnie najbardziej powszechnym typem, jaki widzimy w większości budynków. Inne popularne typy to schody łukowe, spiralne i schody zabiegowe, z których wszystkie znajdują zastosowanie w różnych wnętrzach, do których są najbardziej odpowiednie.

Proste schody to nieprzerwany ciąg schodów, które łączą dwa piętra. Natomiast klatka schodowa ze spocznikami składa się z dwóch lub więcej kondygnacji schodów, z których każdy jest połączony pośrednim spocznikiem. Schody proste to najprostsza forma schodów stosowanych w budownictwie.

Planowanie tych schodów i ich konstruowanie jest bardzo łatwe. W większości przypadków są również najtańszą opcją wśród innych rodzajów klatek schodowych. Możesz wybierać spośród wielu wzorów i materiałów na proste schody, takich jak drewno, metal, czy beton. Te klatki schodowe zapewniają również nieprzerwany bieg schodów, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko upadków lub obrażeń. Jednak proste schody mają również swoje wady.

Proste klatki schodowe zapewniają nieprzerwany bieg schodów, a tym samym bezpośrednio łączą dwa poziomy budynku. W rezultacie często zajmują znacznie więcej miejsca i nie są popularne w mniejszych domach lub budynkach, w których wymagana jest oszczędność miejsca.

Występuje również pewna utrata prywatności, ponieważ osoby stojące na jednym poziomie mogą mieć dobry widok na drugi poziom połączony schodami. Bezpieczniejsze są w razie upadku schody, w których łączy się dwa lub więcej ciągi stopni za pomocą podestu. Istnieje wiele różnych typów schodów ze spocznikiem.

Niektóre popularne typy to schody w kształcie litery L, podwójne w kształcie litery L i w kształcie litery U.

Można również zdecydować się na efektowne i nowoczesne schody drewniane, które będą ozdobą każdego wnętrza. W klatce schodowej w kształcie litery L dwa wzajemnie prostopadłe biegi schodów są połączone podestem pomiędzy nimi, natomiast schody podwójne w kształcie litery L składają się z trzech wzajemnie prostopadłych biegów schodów z dwoma spocznikami łączącymi je. Schody w kształcie litery U mają dwa równoległe biegi schodów połączone podestem pomiędzy nimi.