Ćwiczenia na rozgrzewkę z użyciem ławeczki

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy jak zwykłe przyrządy znajdujące się na salach gimnastycznych czy fitness mogą przydać się na co ćwiczeń. Jednym w takich przyrządów jest ławeczka. Oczywiście możemy ją rozumieć dwojako, ponieważ na siłowniach wykonujemy na niej zupełnie inne ćwiczenia niżeli na tej w salach fitness. Często na niej siedzimy czekając na instruktora, a nie wyobrażamy sobie ile możemy na niej wykonać ciekawych ćwiczeń. W tym przypadku możemy ćwiczyć głównie naszą skoczność czy równowagę. Natomiast w siłowni ćwicząc na niej większą uwagę skupiamy na sile. Ćwicząc na sali fitness musimy sprawdzić przede wszystkim jej stabilność niezależnie od tego jakie ćwiczenia chcemy wykonać. Jeśli ławeczka będzie niestabilna szybko możemy doznać kontuzji. Korzystamy z niej najczęściej podczas rozgrzewki.

Ćwiczenia na rozgrzewkę z użyciem ławeczki

Stąd też wielu z nas z pewnością kojarzy lekcje WF-u. Stosuje się ją kiedy wykonujemy rozgrzewkę. Jest również ciekawą przeszkodą podczas tworzenia torów. Jakie głównie możemy na niej wykonywać ćwiczenia? Przede wszystkim przeskoki. Te z pewnością kojarzymy ze szkoły. Ławeczkę należy ustawić na odpowiedniej powierzchni, byśmy mieli dość dużo miejsca z jednej jak i z drugiej strony. Wtedy możemy stanąć do niej bokiem opierając na niej ręce i wykonywać wymachy nogami z jednej na drugą stronę. To samo ćwiczenie można również wykonywać bez podpierania się. To ciekawe i proste ćwiczenie. Ławeczkę możemy także wykorzystać jako podpórkę, np. do brzuszków czy pompek.

W domu nie zawsze taką posiadamy, a krzesła czy inne przedmioty nie zawsze nadają się do tego typu ćwiczeń. Opuszczając sale gimnastyczne warto wspomnieć również o ławeczkach znajdujących się na siłowni. Te ławeczki nie są już tak uniwersalne i nie wykonamy większości ćwiczeń. Są one przeznaczone do konkretnych ćwiczeń. Głównie możemy wzmacniać na nich swoje mięśnie, stąd też głównie korzystają z nich kulturyści. Krótko mówiąc służą, by wyciskać na nich ciężary. Jeśli chcielibyśmy sami sobie kupić ową ławeczkę musimy mieć nawet kilka tysięcy złotych.