Aqua fitness

Z pewnością cieszy fakt, że pomimo tak nowych technologii ludzie zaczęli o siebie dbać i panuje moda na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Znajdą się oczywiście osoby, które będą się przed tym usprawiedliwiały mówiąc, że mają np. problem ze stawami i nie każde ćwiczenia są do nich przystosowane. Owszem nie są. Ale to nie oznacza, że mają zupełnie zrezygnować z aktywności fizycznej. Warto szukać innych rozwiązań, a jednym z nich jest aqua fitness. Owe ćwiczenia w wodzie odciąża nasze stawy, ale również wzmocni nasze mięśnie. Czym jest aqua fitness? To ćwiczenia wzmacniające i wytrzymałościowe w wodzie. Często to, czego nie zrobilibyśmy na siłowni w wodzie zrobi każdy. A przecież mamy do czynienia z oporem wody. Na takie ćwiczenia możemy pozwolić sobie naprawdę każdy, nawet osoby otyłe. W wodzie nasza masa ciała zmniejsza się nawet o 80%!

Aqua fitness

Poza tym nie musimy umieć pływać. Po pierwsze często ćwiczenia odbywają się na płytkiej wodzie. Poza tym często trenerzy oferują nam różnego rodzaju przyrządy jak chociażby pasy, dzięki którym nie ma mowy o topieniu się w wodzie. Dlatego też aqua fitness poleca się nie tylko osobom otyłym czy mającym problem ze stawami. Owe ćwiczenia w wodzie zaleca się również kobietom w ciąży, a także osobom starszym. Dużą zaletą aqua fitness dla każdej z tych osób jest fakt, że usprawniamy swój układ kostno-stawowy. Warto również przybliżyć same ćwiczenia, które są wykonywane w wodzie. Często nie są to tylko podstawowe czynności.

Dzisiaj możemy wybrać np. aqua spinning, który polega na treningu na rowerach w wodzie. Ale tych opcji jest jeszcze więcej. Dlatego będąc zainteresowanym warto po prostu udać się na basen i spytać o ofertę aqua fitness. Sam ten sport nie jest drogi. Wystarczy nam kostium kąpielowy (najlepiej jednoczęściowy, byśmy mogli spokojnie wykonywać bez krępacji wszystkie ćwiczenia), czepek, klapki. Większości osób je posiada, dlatego nie ma co czekać dłużej, ale już dziś zapisać się na aqua fitness. Oprócz z pewnością zgubieniu zbędnych kilogramów, zadbamy również o własne zdrowie.