Środki ochrony roślin do zastosowań w rolnictwie
Środki ochrony roślin to klasa chemikaliów, które odstraszają lub eliminują wszelkiego rodzaju szkodniki.
Istnieją środki dezynfekujące i grzybobójcze do zwalczania mikroorganizmów, pleśni i grzybów, insektycydy na owady, rodentycydy na myszy i szczury, moluskocydy na ślimaki oraz herbicydy na chwasty.
Insektycydy do zwalczania owadów niszczących uprawy
Niektóre preparaty są aplikowane do gleby przed sadzeniem, podczas gdy inne są stosowane na same rośliny. Aplikacja odbywa się w różnych okresach cyklu wzrostu, w zależności od substancji i rodzaju szkodnika. Najbardziej toksyczne środki są stosowane tak, aby podczas zbiorów pozostało niewiele lub nie pozostało ich wcale. Insektycydy są stosowane nie tylko w rolnictwie, sadownictwie i ogrodnictwie, ale również na terenach miejskich, w parkach i lasach do ochrony przed szkodliwymi owadami, które niszczą drzewa i mienie.
Insektycydy są także używane do zabijania komarów, pcheł, much, kleszczy i innych owadów, które są znanymi nosicielami potencjalnie śmiertelnych chorób. Chroni to ludzi i zwierzęta domowe, hodowlane i gospodarskie przed zachorowaniem w wyniku ukąszenia. Ze względu na ich przeznaczenie do zabijania organizmów, ich stosowanie nie jest całkowicie nieszkodliwe pod względem wpływu na ludzi i środowisko. Należy zatem w miarę możliwości unikać stosowania silnych środków owadobójczych na własną rękę. Skuteczna kontrola szkodników owadzich wymaga wysokiego poziomu doświadczenia i wiedzy podczas stosowania insektycydów.
Insektycydy są stosowane w rolnictwie i leśnictwie do ochrony plonów, drzew, przechowywanych produktów i materiałów oraz do zwalczania chorób u ludzi i zwierząt, jeśli patogeny są przenoszone przez owady. Insektycydy można zakupić na stronie https://innvigo.com/insektycydy/, w ten sposób skutecznie zapobiega się stratom w plonach. Większość insektycydów atakuje układ nerwowy owadów i działa śmiertelnie, inne hamują dalszy rozwój, przykładowo zakłócając proces linienia. Insektycydy mogą być przyjmowane przez drogi oddechowe, przez jedzenie lub przez sam kontakt owada ze środkiem naniesionym na roślinę.