Uprawa konopi indyjskich na własny użytek

W niektórych krajach europejskich bardzo popularna jest uprawa marihuany na własny użytek, jest ona dozwolona prawem, najczęściej możemy uprawiać trzy lub cztery rośliny.

Naturalnie najlepszy, oraz najszybszy wzrost gwarantuje uprawa wewnętrzna. Warto zwrócić uwagę iż w Europie nie sprzyjają warunki aby uprawiać konopie na zewnątrz dlatego też jeżeli oczekujemy szybkich i wysokich plonów można stworzyć mało uprawę domową. Naturalnie potrzebny będzie w tym przypadku odpowiedni sprzęt, donice, oświetlenie, system cyrkulacji powietrza można także wykonać specjalny namiot jeżeli nie chcemy oddzielać części pomieszczenia.

Uprawa konopi indyjskich na własny użytek

Jak zapewnić odpowiednie warunki roślinom?

W tym wypadku musimy pamiętać jak ważną rolę odgrywa także temperatura, rośliny te będą rosły bardzo dobrze posiadając odpowiednią ilość ciepła a także oświetlenie. Często w przypadku tego rodzaju upraw oświetlenie działa 24 godziny na dobę, dlatego też dąży się do tego aby wykorzystywać żarówki energooszczędne, a także systemy które będą odbijały światło, zwiększały jego zasięg, są to tak zwane odbłyśniki. Umieszczamy je oczywiście na górze pod sufitem lub też w namiocie, specjalnym pomieszczeniu uprawowym. Oczywiście wielkość tego pomieszczenia możemy dobrać do naszych potrzeb, dzięki czemu możliwa będzie uprawa nawet w małym domu.

Oczywiście powinniśmy zadbać także o odpowiednie nawozy oraz środki ochrony roślin, jak wiadomo konopie mogą być atakowane przez różnego rodzaju szkodniki, grzyby, dlatego też powinniśmy móc chronić je w sposób odpowiedni. Warto zwrócić uwagę iż infekcje grzybicze czy też insekty mogą znacznie zmniejszyć plony. Naturalnie możemy znaleźć także różnego rodzaju podłoża uprawowe, mogą być to podłoża organiczne, dedykowane do upraw konopi. Bardzo dobrym pomysłem może być ziemia która wzbogacona jest to pierwiastki skał wulkanicznych, dzięki temu z pewnością zapewnimy naszym roślinom doskonałą bazę.

Wybierając sprzęt do uprawy marihuany powinniśmy zwrócić także uwagę na kompletne zestawy które pozwalają na uprawę w domu, mogą być to specjalne namioty które pozwalają na umieszczenie w nich całego niezbędnego sprzętu. Z pewnością ważne będzie umiejscowienie oświetlenia, dodatkowo także namioty mogą być wyposażone w urządzenia służące do wymuszania obiegu powietrza.