Nurkowanie na Arktyce – Spitsbergen

Lodowce i wieloryby to pierwsze, z czym nam się Arktyka kojarzy, dlatego warto tam pojechać i sprawdzić jak nurkuje się w tak ekstremalnych warunkach.

Na pewno chcemy zrobić wrażenie na znajomych, ale nie mamy na to koncepcji? Jadąc w tak wyjątkowe miejsce osiągniemy swój cel i wszyscy będą nam tego zazdrościć. Na pewno ludzie będą zaskoczeni, że w tak zimnej wodzie można będzie nurkować, ale jak się chce to można wszystko. Oczywiście taka wyprawa nie jest łatwa do zorganizowania i jest kosztowna, ale nie zastanawiamy się nawet minuty. Jeśli kochamy nurkowanie i mamy doświadczenie to w tym miejscu zobaczymy to wszystko, o czym do tej pory marzyliśmy.

Jeśli dotarliśmy samolotem na miejsce to czeka nas wyprawa życia.

Będziemy na jachcie gdzie znajduje się cały potrzebny sprzęt i ludzie, którzy nam w tym pomogą. Trzeba się przygotować do nurkowania w suchym skafandrze, ale raczej nikogo to nie dziwi, bo każdy wie, jakie tam panują warunki. Plan jest taki, że będziemy nurkować dwa razy dziennie za dnia. Wszystko jednak zależne będzie od tego, jakie warunki panują na zewnątrz często nam przeszkadzają i trzeba zmienić swoje plany. Jeśli ktoś chce wiedzieć, co można spotkać pod wodą w tym miejscu to będą to wspominane wieloryby, orki, foki, dorsze czy zębacze. Atrakcją numer jeden są pionowe ściany, które schodzą bardzo głęboko i przy których będzie można nurkować. Wyjazd nie jest tani, ale całość trwa jedenaście dni, a zatem naprawdę bardzo dużo. W tym czasie do jedenastu razy będziemy schodzić pod wodę. Jedno jest pewne, że to miejsce zapadnie nam w pamięci na całe życie. Może tu wrócimy, a może nie, dlatego trzeba korzystać już dzisiaj z okazji. Dobrze zaplanowaną wyprawę, ale i zdjęcia z poprzednich wypraw znajdziemy na stronie http://www.bestdivers.pl/wyprawy/spitsbergen-wyprawa-nurkowo-odkrywcza/. Jadąc z tak zorganizowaną grupą na pewno będziemy bardzo zadowoleni, bo zobaczymy wiele miejsce i będziemy nimi bardzo zachwyceni. Będzie, o czym opowiadać innym.